kolejne kortowskie zawody autostopowe

0 dni
0 godzin
0 minut
0 sekund

Idea Kortowskiego Autostopu!

Kortowski autostop ma swój finał pod koniec kwietnia. Dotychczas mieliśmy pięć edycji zawodów, kiedy to w parach wyruszaliśmy, by bez pomocy środków komunikacji publicznej osiągnąć metę zawodów.
Ostatnia edycja cieszyła się rekordową popularnością, mieliśmy zarejestrowanych ponad 100 par. To już reguła, że z roku na rok przybywa zainteresowanych.
Z naszego wydarzenia nikogo nie wypuszczamy z pustymi rękoma, ponieważ oprócz konkursów na mecie, każdej parze wręczamy przy rejestracji gadżety przydatne w podróży autostopem.
Wierzymy, że bawiąc się z nami, nabieracie ochoty do dalszych podróży i odkrywania nowych szlaków wraz z osobami, które Was podwiozą. Mamy nadzieję, że spotykając się z życzliwością ze strony innych podróżnych sami będziecie wspierać pozostałych podróżujących, tak abyśmy nie byli jedynie anonimowymi użytkownikami dróg, lecz wspólnotą.
Liczymy również na Wasz udział oraz zaangażowanie podczas kolejnej przygody, jaką będzie kolejna edycja Kortowskiego Autostopu!!

"…not all those who wander are lost…" J. R. R. Tolkien

Pragniemy skupić wokół siebie osoby ciekawe świata, którym największą frajdę sprawia nie tylko dotarcie do celu. Chcemy poznawać nowe miejsca, kultury, smaki, wrażenia. Dzięki podróżom stajemy się bardziej otwarci. Powoduje to większy głód przygody.
Jesteśmy zdania, że podróże kształcą, a jaki jest lepszy sposób poznania danej okolicy niż zapoznanie się mieszkającymi tam ludźmi? Ludźmi, których myślenie, kuchnia, doświadczenia czy pomysł na spędzanie wolnego czasu może być inne niż to, które mamy przyjęte za regułę. Bez zrozumienia lokalsów nie ma mowy o właściwym poznaniu miejsca, do którego się udajemy. Chętniej jeździsz stopem, bo wiesz, że po rozmowie z kierowcą wyniesiesz więcej niż po przewertowaniu przewodnika czy folderu z reklamą tego miejsca.

newsletter bądź na bieżąco